Víkend v Penzionu za Vodou s výletem do Safari parku Dvůr Králové

Minulý víkend jsme zavítaly do Dvora Králové nad Labem, čekalo nás krásné ubytování poblíž zoologické zahrady.

Dvůr Králové má rozhodně co nabídnout, proto jsem s radostí přijala pozváni od Penzionu Za Vodou a na cestu za dobrodružstvím jsem si tentokrát vzala mamku ❤️

Cesta

Tentokrát jsme vyrazily pěkně po Česku -vlakem. Cesta z Olomouce do Dvora Králové nad Labem trvá asi 2 hodiny a 20minut – 200Km. Spoje s jedním přestupem jsou cca co 3 hodiny.

Jakmile přijedete do Dvora Králové, MHD je hned po levé straně nádraží – Železniční stanice. Autobus číslo 1 Vás dopraví kolem řeky Labe do stanice Poděbradova asi za 8minut jízdy. Pak už stačí dojít do penzionu, cca 2 minuty – ulice Poděbradova 2014.

Penzion za Vodou

Při příjezdu do penzionu jsme zavítaly na recepci (recepce je otevřená 24 hodin denně), kde nás přivítala moc milá slečna a předala instrukce a klíče k apartmánu.

Check Inn je od 16-18 hodin a check out do 10:30 hodin. Pokud přijedete autem v ceně pobytu je také parkování v areálu.

Ubytování

Penzion nabízí různé kategorie pokojů a apartmánů. Náš apartmán číslo 25 byl velice prostorný a nabízel krásný výhled z velkého, proskleného okna do areálu na rybníček a bazény. Oceňuji velikost, vzdušnost, čistotu, dostatek zrcadel, krb na pokoji a navíc se nám příjemně spinkalo a to je k nezaplacení.

>>Video Apartmánu číslo 25 zde<<

Areál

V krásném areálu naleznete celkem dva velké a jeden dětský bazén, dětské hřiště, fotbalové hřiště, hřiště na basketbal, trampolínu nebo nově také půjčovnu koloběžek.

Restaurace

V této restauraci si přijdete na své. Snídaně jsou bufetové od 8-10 hodin v ceně pobytu. Restaurace dále nabízí české i mezinárodní pokrmy po celý den, přes oběd navíc i z výběrem z menu. Usadit se můžete uvnitř restaurace, venku pod pergolou nebo v krásném prostředí areálu například kolem rybníčku u grilu nebo u zahradního baru. O víkendech tu bývá i živá hudba. Jídlo bylo opravdu výborné, nebyly jsme sice v žádné jiné restauraci, ale dle hodnocení restaurací ve Dvoře Králové je tato nejlepší a to mohu jedině potvrdit.

Safari park Dvůr Králové

Jelikož na bazény nám moc nevyšlo počasí, užily jsme si s mamkou celý den v Zoo. Obě jsme tu byly jako malé, tak bylo hezké si připomenout letmé vzpomínky a udělat si nové.

Zoo se nachází asi 10 minut pěší chůze od Penzionu za Vodou, což je báječné. Otevřené je celoročně i v zimě a nabízí také noční prohlídky. Prohlídku si můžete užit v pohodlí auta, po svých nebo v Safari vláčku či autobuse.

V okolí Dvora Králové nad Labem:

Městské muzeum Dvůr Králové nad Labem – Stála expozice výroby vánočních ozdob a historie města.

Barokní areál Kuks

Přehrada Les Kralovstvi

Kostel Jana Křtitele

Bělohradské slatinné lázně

Hrad Pecka

Na závěr:

Rozhodně nezahálejte a ubytování objednejte s předstihem, protože místa se rychle plní, není se čemu divit 😊 Penzion je podle mě skvělý pro rodiny s dětmi, páry i pro firemní akce, rodinné oslavy a svatby. Zkrátka krásné rodinné zázemí a výlety po okolí nemají chybu 👌

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.