Poprvé na chmelu

Každý z nás má s chmelem zajistě různé zkušenosti. Já osobně nejsem moc velký pivař, pivo piju příležitostně a to hlavně v létě na žízeň nebo si ho leju do vlasů, ale vždycky jsem chtěla zjistit a vyzkoušet, jak to s tím chmelem vlastně je 🙂

Také jste se jako já, když jste byli malí, ptali pořád dokola, co to je, když jste projížděli autem kolem chmelu?

Co si vzít na sebe

Zaprvé je třeba si vzít takové oblečení, které vám nebude vadit, když se znečistí a pohodlnou obuv. Já si vzala svoji novou bundu, kterou jsem si raději při první příležitosti sundala a černé conversky, které jsem měla nakonec celé zaprášené od hlíny a to můžu být ráda, že nepršelo 🙂 Třetí důležitá věc jsou rukavice. Nejlepší jsou zahrádkářské, gumové, né ty které jsem měla já, ale lepší než žádné.

Vysněná práce pro psího parťáka

Jde se na to

Příjdete ke svému řádku a postupně navlékáte chmel na drát. Jak na to? Vezměte si první drát, drát musí být natažený a musí se dole u země utáhnout. Utáhneme ho tím, že vytvoříme jako by smyčku, oko. Jakmile máme dobře utažený drát, vybereme z chmelu maximálně tři průměrně velké šlahouny a postupně je navlékáme z leva do prava. Poslední fáze je pečlivé odplevelení zbylých šlahounů a plevelu kolem. Takto pokračujete celý řádek.

>> VIDEO VÁZÁNÍ CHMELU ZDE<<

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.