Jednodenní výlet autem do Benátek & Venezia trip

Je to místo, kde se člověk vrací rád znovu a znovu. V Benátkách jsem byla celkem tři krát. Pokaždé jsem si je užila jinak a nikdy jsem nestihla vše, co jsem chtěla navštívit 🙂 Pojďte se ale podívat, co se dá stihnou za 3 hodiny.

Benátky

Doprava autem a Benátskou lodní dopravou

Když jsem byla v Benátkách po prvé a po druhé, nezajímalo mě ani, jak jsem se tam dopravila, jeli jsme se školou autobusem, přesedali jsme…už ani nevím…Nyní jsme do Benátek vyrazili na vlastní pěst a jako dopravní prostředek jsme zvolili auto. Z cesty jsme byli malinko nervózní, ale bylo to zbytečné.

Autem jsme přijeli až na známe, placené parkoviště Tronchetto. Kapacita parkovacích míst tohoto obrovského, garážového domu je asi 6000. Místa lze rezervovat dopředu. Na tři hodiny Vás výjde parkovné na 11€ a 24 hodin na 21€. Mi jsme 3-hodinový limit nestihli, takže jsme platili těch 21€. Levněji se dá přijet také vlakem nebo autobusem z vedlejších ostrovů Benátek viz. mapka.

Do historické, turisty nejnavštěvovanější části města se nedostanete jinak než po vodě. Můžete použít tři dopravní prostředky (Vaporetto/ Gondola/ Taxi).

  1. Vaporetto je vlastně MHD po vodě. Lístek vás výjde na 7,50 € za osobu a cestu. Doporučuji koupit rovnou i zpáteční jízdenku. Pozor! Nezapomeňte si cvaknout lístek před vstupem do Vaporetta.
  2. Vodní taxík je taxík, je rychlejší, nezastavuje po všech čertech, prostě krásná prohlídka trasou Gran Kanál, ale taky je dražší. Stojí kolem 80€ za posádku (pouze jedna cesta), ideálně tedy doporučuji pro větší skupinku přátel.
  3. Gondolou se take můžete plavit, půlhodinová jízda stojí 80 euro přes den a 100 euro ve večerních, romantických hodinách.

Mi si vybrali Vaporetto a rovnou cestou z parkoviště jsme hledali, kde se dají koupit lístky. U lodiček a vodních taxíků už postávali pánové a vykřikovali, SAN Marko SAN Marko? Náměstí svatého Marka je jedna z památek, které musíte určitě navštívit. Piazza San Marco a nejlépe linkou přes Grand kanál, ať vidíte ty krásné stavby z pohledu moře. Měli jsme to štěstí a svezli jsme se vodním taxíkem za cenu Vaporetta, protože potřebovali doplnit kapacitu skupinky 🙂

>>Video nejen z Taxíku na IGTV zde<<

Benátky/ Venezia

Jen co vystoupíte, pohltí Vás nadšení, nádech historie a také davy lidí, které tu potkáte v jakémkoliv ročním období.

V každé uličce, na každém rohu, objevíte kouzelná místa, nádherné stavby, od malebných domků, velkých i malých mostů až po historické kostely, Galerie, památky, světoznámé gondoly, kavárničky a spoustu, spoustu dalšího.

Nejznámější památky

Davy lidí a horko dá zabrat a tak je čas občerstvit se a dát si pořádnou italskou kávu. Káva nás vyšla cca na 5,5 euro. Ještě chybí koupit drobnůstky a dárečky na památku a naše cesta se pro tentokrát chýlí ke konci.

Aktuality

Nesmíme také opomínat, že kvůli velkému návalu turistů do této oblasti, chce město v příštích letech vybírat poplatky za vstup do Benátek a to stylem rezervace a pouze pro ubytováné turisty. Je to hlavně kvůli velkému odpadu, které Benátky musí každoročně vyvážet na pevninu. Proto pokud se chcete podívat do Benátek jen na jeden den, je nejvyšší čas. Město tuto změnu plánuje cca na rok 2022.

Zákazy o kterých jste možná nevěděli

Zákaz chození bez trička, zákaz zastavení se déle na jakémkoliv mostu. Zákaz koloběžek, bruslí a jiných dopravních prostředků a jiné:

Cestou Vaporettem zpět do Tronchetta jsme chtěli stihnout tamní tržnici, ale zavírali zrovna když jsme se vraceli, tak jsme si posbírali alespoň pár mušliček v přístavišti 🙂

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.