Termální lázně Buk – další ráj čechů?

Bukfurdo je malé městečko, kde nazívají slivovici elixírem 🙂 Také vás to potěšilo, mě ano. To samozřejmě není ale jediná zajímavost. Bukfurdo se může pyšnit svou krásnou přírodou kolem a hlavně svými termálními prameny.

Asi v roce 1957 byly tyto prameny objeveny a postavily se zde úžasné termální, ozdravné a zážitkové lázně, které své hosty hostí nejen v létě, ale také v zimě spolu s celou škálou procedůr a masáží.  Je to zárověň druhý největší komplex v Maďarsku s celkem 34 bazény. Termální voda zde dosahuje až 38-39 stupňů Celsia a je dobrá zejména pro potíže s pohybovým ústrojím.

Bukfurdo je prostě úžasné malé městečko, avšak přesto mi už trošičku připomíná Chorvatsko a to ve smyslu ,, další ráj pro čechy,, Bukfurdo není nafukovací a proto Vám jako i svým klientům doporučuji, si svůj pobyt rezervovat dopředu.

Nemusíte se bát, že se nedorozumíte. Místní mluví hlavně maďarsky, anglicky a německy, ale rozumí a trochu mluví slovensky i česky. Nečekejte spisovnou češtinu, ale snaží se. Oceňuji také, že i v různých stáncích s občerstvením naleznete psané menu většinou v angličtině, němčině, v češtině i ve slovenštině. Vychutnat si můžete veškeré místní speciality i jídla které znáte.

Diskotéky a cluby tu nenajdete, ale večery Vám zpříjemní zdejší maďarská hudba, výborné jídlo, víno a nepřekonatelný relax! Hned vedle lázní najdete i obchůdek Coop, trhy, pekárnu, poštu a jiné obchůdky například se suvenýry a domácími čabajkami.

Další aktrakcí, zejména pro děti, je vláček, který tímto městečkem projíždí. A pokud máte rádi procházky v přírodě, golf nebo snad projížďky na kole, rozhodně jste na správném místě.

Bukfurdo doporučuji i pro krásnou romantickou a hlavně pro celou rodinnou dovolenou od nejmladšího po nejstaršího člena rodiny. Termální lázně Buk jsou pro děti úplným rájem, kdybych byla malá, všechny ty skákací bazénky bych také zkusila, až jsme jim všichni záviděli 🙂

Bezvadný relax také zažijete v zelené zóně. A pokud by se Vám přece jen zastesklo po rušném světě velkoměst, mám pro Vás dvě možnosti. Vídeň & Budapešť. Cca 100 km.

Zaujalo Vás Bukfurdo také jako mě a chcete se dozvědět jaké doporučuji hotely? Už Vám chystám další článek o hotelu Répce Gold! Pokud vás zajímá něco jiného, neváhejte mi nechat komentář.

PS: Videa bazénů, trhů, vláčků a jiné, najdete na instagramu 🙂

Jeden komentář Přidejte váš

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.